Garantie 12/24 mois - 2 Jeux de pneus été et hiver - Jantes et freins neuf - Service et expertise du jour - Service gratuit 10 ans/100'000km Mercedes.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 05.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'120 kg |
| Kerb weight | 1'615 kg |
| Type approval number | 1MG829 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 82'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 280 kW / 381 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.6 / 7.1 / 7.3 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 171 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 74'100 |
| Price | CHF 33'890 |
Note: actual equipment may differ from that listed.