AHK 2200Kg., Lederausstattung Nappa, Fahrerassistenzpaket High, Fleetline Paket Highline, DAB, usw.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 08.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'310 kg |
| Kerb weight | 1'735 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 215'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 176 kW / 240 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.5 / 4.7 / 5.4 |
| CO2 emissions | 140 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 71'436 |
| Price | CHF 11'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.