MERBAG ZOLLIKON/ FINANZIERUNG / EINTAUSCH MÖGLICH / TELEFONISCHE ANMELDUNG GEWÜNSCHT
Mercedes-Benz Automobil AG, Zollikon | Merbag
Rotfluhstrasse 54
Zollikon / ZH
Tel: 044 546 18 44
| Body style | Wagon |
| First registration date | 09.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'175 kg |
| Kerb weight | 1'789 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 335201793000 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 2'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 165 kW / 224 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 79'244 |
| Price | CHF 59'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.