Sehr gepflegtes CH-Fahrzeug, Aus 2Hand, Keine Tiere, Nichtraucher, Frisch Ab MFK Ab Service, Klima, 8-fach bereift.PS:- Das Auto hat nur 1 Schlüssel.
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 05.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'635 kg |
| Kerb weight | 1'301 kg |
| Trailer load braked | 1'100 kg |
| Type approval number | 1HB783 |
| Car-Nr. | 76 |
| Cubic capacity | 1'396 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 136'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 66 kW / 90 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.1 / 3.7 / 4.2 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 109 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 22'490 |
| Price | CHF 3'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.