ACC Abstandstempomat - Rückfahrkamera - Schalensitze Alcantara - Brembo - Soundsystem - Key-Less - 19"
| Body style | Wagon |
| First registration date | 03.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'070 kg |
| Kerb weight | 1'540 kg |
| Type approval number | 1SH607 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 178'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 221 kW / 300 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.1 / 6.1 / 7.2 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 164 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 16'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.