VEHICULE CH, ENTRETIEN SUIVI MERCEDES, BON ETAT, 4X4, CLIMATISATION, TEMPOMAT, NAVIGATION-BLUETOOTH, SIEGES CHAUFFANT, PNEUS ETE + HIVER, EXPERTISE DU JOUR, ***GARANTIE 12 MOIS INCLUS***
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'025 kg |
| Kerb weight | 1'540 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1MF537 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km QUALITY1 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 112'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 155 kW / 211 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 8.5 / 5.6 / 6.6 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 154 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 48'800 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.