Katalogpreis Fr 39'970,-
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Kerb weight | 1'520 kg |
| Trailer load braked | 382 kg |
| Type approval number | 1FD349 |
| Car-Nr. | 877 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 1'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 115 kW / 156 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | B |
| Electric range | 406 km |
| Battery capacity | 54.0 kWh |
| New price | CHF 39'790 |
| Price | CHF 24'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.