Inkl. 8 Jahre / 160'000 Km We Care Garantie
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'910 kg |
| Kerb weight | 1'560 kg |
| Trailer load braked | 550 kg |
| Type approval number | 1CL791 |
| Car-Nr. | T-0000000533-13084 |
| Warranty | 96 Monate oder 160000 km We Car Garantie 8 Jahre / 160'000 Km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 83 kW / 113 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | C |
| Electric range | 320 km |
| Battery capacity | 44.0 kWh |
| New price | CHF 32'370 |
| Price | CHF 29'440 |
Note: actual equipment may differ from that listed.