Toit Ouvrant * Siu00e8ges chauffants u00e0 18 Positions * Pack Chrono Plus * Jantes 20' Classic * PASM * PCM * Servotronic
Plaine Automobiles Sousa Bessa
Route de la Plaine 20
Denges / VD
Tel: 021 518 11 61
| Body style | Coupe |
| First registration date | 06.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'860 kg |
| Kerb weight | 1'530 kg |
| Cubic capacity | 3'800 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 114'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 300 kW / 408 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 15.3 / 7.2 / 10.2 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 240 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 65'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.