Frisch ab Mfk / Frisch ab Service / 7 Plätze
Auto Center - RF Garage GmbH
Murtenstrasse 112
Frauenkappelen / BE
Tel: 031 516 87 66
| Body style | Van |
| First registration date | 10.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'200 kg |
| Kerb weight | 1'731 kg |
| Trailer load braked | 1'680 kg |
| Type approval number | 1cf467 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 168'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.2 / 4.1 / 4.3 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 112 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 9'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.