SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | Van |
| First registration date | 10.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'115 kg |
| Kerb weight | 1'645 kg |
| Type approval number | 1ta893 |
| Cubic capacity | 1'798 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 185'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 137 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Battery capacity | 1.0 kWh |
| New price | CHF 38'300 |
| Price | CHF 18'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.