Gepflegtes CH-Fahrzeug, Automat, Navi, DAB+, Parksensoren, Rückfahrkamera, Keyless-Go, Autopark Hegnau AG, 044 946 36 36
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'510 kg |
| Kerb weight | 2'075 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1SD881 |
| Car-Nr. | 5385.0 |
| Cubic capacity | 2'487 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 96'750 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 22 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 75 km |
| Price | CHF 26'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.