***Sublime Vanquish S***Suivi Aston Martin ***Expertise du jour ***Garantie 12 mois ***Tres bien equipée***
GTA Sport & Classic cars
Route de la Galaise 14
Plan les Ouates / GE
Tel: 022 743 01 60
| Body style | Coupe |
| First registration date | 11.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'170 kg |
| Kerb weight | 1'924 kg |
| Type approval number | 1AB609 |
| Cubic capacity | 5'935 cc |
| Cylinders | 12 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 444 kW / 604 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 13.1 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 302 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 274'800 |
| Price | CHF 159'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.