NEUPREIS: CHF 130902.- / PREISVORTEIL: CHF 28802.-
Mercedes-Benz Automobil AG, Zürich-Nord | Merbag
Hagenholzstrasse 111
Zürich / ZH
Tel: 044 546 80 96
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'975 kg |
| Kerb weight | 2'645 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 245736785000 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 12 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 215 kW / 292 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 549 km |
| Battery capacity | 90.6 kWh |
| New price | CHF 130'902 |
| Price | CHF 102'100 |
Note: actual equipment may differ from that listed.