CH-Fahrzeug - Sondermodell Edition 55 AMG - aus 1.Hand mit Gratis Service 10Jahre/100'000km und 36Monate/100'000km Werksgarantie
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'680 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km fortlaufende Mercedes-Benz Werksgarantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 30'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 430 kW / 585 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 273'465 |
| Price | CHF 199'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.