Ab MFK & Service
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'470 kg |
| Kerb weight | 1'901 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Type approval number | 1VB391 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 30000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 78'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 173 kW / 235 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 10.2025 |
| Fuel consumption | 8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 210 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 83'500 |
| Price | CHF 31'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.