Sehr gepflegter Jaguar XJ ab MFK und Service von der Hof Manufaktur Ducommun, Ihrem langjÀhrigen Jaguar Spezialisten
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'300 kg |
| Kerb weight | 1'968 kg |
| Type approval number | 1ja264 |
| Cubic capacity | 5'000 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 44'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 283 kW / 385 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 08.2025 |
| Fuel consumption | 17 / 8.2 / 11.3 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 264 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 151'000 |
| Price | CHF 33'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.