Immer die besten Land Rover Neuwagen Preise, egal ob ab Lager oder auf Bestellung!
Global Car Trading AG
Chaltenbodenstrasse 16
Schindellegi-Feusisberg / SZ
Tel: 044 546 48 95
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'647 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 60 Monate 60 Monate Land Rover Werksgarantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 1 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 338 kW / 459 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 20 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 109 km |
| Price | CHF 133'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.