Véhicule suisse, tous les services effectués à l'agence officielle Mercedes. Reprise - leasing possible
Carline Automobiles Boisset SA
Route du Levant 118
Martigny / VS
Tel: 027 721 65 16
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'460 kg |
| Kerb weight | 1'855 kg |
| Trailer load braked | 2'170 kg |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 15000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 78'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2024 |
| Fuel consumption | 11.5 / 7.5 / 8.9 |
| CO2 emissions | 203 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 108'970 |
| Price | CHF 45'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.