Chez nous vous trouverez les meilleures affairesVéhicule en bon état / Sehr gepflegter Occasion l
Centre Automobile Hediger & D Andrès SA
Route d Italie 37
Sion / VS
Tel: 027 322 01 23
| Body style | Sedan |
| First registration date | 10.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'470 kg |
| Kerb weight | 2'120 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 5995/TM |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km StarClass by Mercedes-Benz |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 160'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 130'350 |
| Price | CHF 36'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.