Navigation, LED Lichtband, Holzboden, Flügeltüren, M+S Reifen
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'050 kg |
| Kerb weight | 1'960 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | WB22697 - N105398 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Werksgarantie anschliessend Gratisservice 10Jahre oder 100000km ab 1.IVKS |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 55'958 |
| Price | CHF 45'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.