* GUTER ZUSTAND * 12 MONATE GARANTIE * LEDER * NAVI * XENON * PANORAMA-DACH * 8-FACH BEREIFT *
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'145 kg |
| Kerb weight | 1'660 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 175'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 130 kW / 177 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.7 / 5.4 / 6.2 |
| CO2 emissions | 164 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 52'800 |
| Price | CHF 9'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.