EXPORT
| Body style | convertible |
| First registration date | 08.1997 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'585 kg |
| Kerb weight | 1'325 kg |
| Type approval number | 1MC552 |
| Cubic capacity | 2'295 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 200'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 142 kW / 193 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 13.3 / 7 / 9.3 |
| CO2 emissions | 218 g/km |
| Euro norm | euro-2 |
| New price | CHF 57'350 |
| Price | CHF 1'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.