MSI+ Garantie / Soundsystem / Memory-Paket / Ambiente-Licht
LUEG AG, Mercedes-Benz Kriens / Luzern
Sternmatt 6
Kriens / Luzern / LU
Tel: 041 226 00 00
| Body style | Sedan |
| First registration date | 09.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'170 kg |
| Kerb weight | 1'810 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Car-Nr. | SB-N106363 |
| Cubic capacity | 1'332 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km Mercedes-Swiss-Integral Plus / Gratis Service Paket |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 14'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 160 kW / 218 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 86 km |
| Battery capacity | 15.6 kWh |
| New price | CHF 64'250 |
| Price | CHF 50'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.