180 PS! Automat! Navi, Leder, Klimaaut., PDS h, Pack Urban, HiFi! Spez. Chromstahl-Auspuff MaxSpeed (Fr. 1690.-) & Heck-Diffusor! 1 Jahr Voll-Garantie!! Neu ab Service. MFK 12.05. 2026!
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 07.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'435 kg |
| Kerb weight | 1'205 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1FD209 |
| Chassis Number (VIN) | ZFABF1 |
| Car-Nr. | CH-Auto! |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | , 12 Monate oder 20'000 km Garantie Quality, Europaweit! (ohne Aufpreis!!) |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | Other |
| Interior colour | black |
| Mileage | 54'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 8 / 5 / 7 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 165 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 37'250 |
| Price | CHF 21'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.