PREZZO A NUOVO: CHF 88'977 / VANTAGGIO DI PREZZO: CHF 22'077 // RUOTE INVERNALI INCLUSE
Mercedes-Benz Automobili SA, Mendrisio | Merbag
Via Francesco Borromini 5
Mendrisio / TI
Tel: 091 201 54 51
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'890 kg |
| Kerb weight | 2'515 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 182064090000 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 6'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 280 kW / 381 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 122 km |
| Battery capacity | 31.2 kWh |
| New price | CHF 88'977 |
| Price | CHF 70'899 |
Note: actual equipment may differ from that listed.