Excellent état, Véhicule vendu avec service et Expertise du jour, Garantie possible, Financement possible
SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | convertible |
| First registration date | 11.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'765 kg |
| Kerb weight | 1'370 kg |
| Type approval number | 1mq438 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km Possible en supplément 500.- |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 120'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 170 kW / 231 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 5.9 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 138 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 45'100 |
| Price | CHF 17'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.