zuzüglich Ablieferungspauschale Fr. 300.-
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 05.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'565 kg |
| Kerb weight | 1'215 kg |
| Trailer load braked | 835 kg |
| Type approval number | 1ta721 |
| Car-Nr. | 779 |
| Cubic capacity | 1'497 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 120 Monate oder 185000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 95'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 74 kW / 101 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 3.6 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 82 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| Battery capacity | 0.9 kWh |
| New price | CHF 27'900 |
| Price | CHF 15'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.