DACIA Duster Extreme Mild Hybrid 130 4x4 Votre Concessionnaire Renault, Dacia et Multimarques à Yverdon-les-Bains
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'895 kg |
| Kerb weight | 1'511 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1DD419 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | Beige |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 96 kW / 130 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.3 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 142 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 30'490 |
| Price | CHF 30'490 |
Note: actual equipment may differ from that listed.