MSI plus 4New Garantieverlängerung: 4 Jahre / 120'000 KM / Inkl. Winter-Kompletträder
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'675 kg |
| Kerb weight | 2'353 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 106758 |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 15'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 230 kW / 313 PS |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | b |
| CO2 emissions | 13 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 103 km |
| New price | CHF 106'461 |
| Price | CHF 71'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.