Inkl. Winterkompletträder
| Body style | Coupe |
| First registration date | 06.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'560 kg |
| Kerb weight | 2'255 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Car-Nr. | 106688 |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 83'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 470 kW / 639 PS |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 305 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 95'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.