Mercedes-Benz Automobiles SA, Succursale véhicules utilitaires Granges-Paccot | Merbag
Route du Lac 6
Granges-Paccot / FR
Tel: 026 302 96 06
| Body style | Minibus |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 4'100 kg |
| Kerb weight | 2'566 kg |
| Car-Nr. | 003067487000 |
| Warranty | 36 Monate oder 99998 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 5 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 310 km |
| Battery capacity | 81.0 kWh |
| New price | CHF 68'725 |
| Price | CHF 48'100 |
Note: actual equipment may differ from that listed.