8-fach bereift (Pneu) - tolle Ausstattung- wenig Kilometer - servicegepflegt- quasi neu
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 02.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'630 kg |
| Kerb weight | 1'275 kg |
| Trailer load braked | 1'110 kg |
| Type approval number | 1HC515 |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 25'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 74 kW / 100 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.8 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 131 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 26'800 |
| Price | CHF 20'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.