*AMG Line Premium Plus Paket *Guard 360 Paket *Winter Paket *Standheizung *Anhängevorrichtung *Standheizung *Night Paket
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2024 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'150 kg |
| Kerb weight | 2'645 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Car-Nr. | N204855 |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 34'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 198 kW / 269 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 197 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 132'700 |
| Price | CHF 79'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.