frisch ab Service, im Kundenauftrag zu verkaufen
| Body style | Wagon |
| First registration date | 01.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'350 kg |
| Kerb weight | 1'789 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Type approval number | 1VD636 |
| Cubic capacity | 3'597 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 210'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 220 kW / 300 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 12.9 / 8.1 / 9.9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 229 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 67'350 |
| Price | CHF 10'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.