CH-Fahrzeug // Anhängevorrichtung / AMG Night-Paket / Sitzheitzung hi und Lüftung vorne / Burmester Surrund / Multibeam LED
Mercedes-Benz Automobil AG, Zürich-Seefeld | Merbag
Färberstrasse 6
Zürich / ZH
Tel: 044 546 62 19
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'590 kg |
| Kerb weight | 2'020 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Car-Nr. | 109614336010 |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 15000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 36'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 375 kW / 510 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14.1 / 8.7 / 10.7 |
| CO2 emissions | 244 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 157'759 |
| Price | CHF 66'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.