CH Fahrzeug * Entretien Volvo * Harman Kardon * Head-Up Display * Siu00e8ges Electrique avec Mu00e9moire chauffants * Camu00e9ra + Capteurs
Plaine Automobiles Sousa Bessa
Route de la Plaine 20
Denges / VD
Tel: 021 518 11 61
| Body style | Wagon |
| First registration date | 09.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'320 kg |
| Kerb weight | 1'906 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1VP185 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 101'490 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 251 kW / 341 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 2 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 46 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 54 km |
| Battery capacity | 11.6 kWh |
| New price | CHF 79'470 |
| Price | CHF 27'490 |
Note: actual equipment may differ from that listed.