4x4, Automat
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'920 kg |
| Kerb weight | 1'492 kg |
| Type approval number | 1KB514 |
| Chassis Number (VIN) | KPT20A1Y0RP432198 |
| Cubic capacity | 1'497 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | Werksgarantie 5 Jahre / 100'000 km |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 192 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 35'140 |
| Price | CHF 29'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.