City Cars Automobile AG
Paleu Sura 8
Domat / Ems / GR
Tel: 081 511 06 92
Tel: 079 413 04 69
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 2'540 kg |
| Kerb weight | 2'025 kg |
| Chassis Number (VIN) | ZAMPP56BOO1O71596 |
| Car-Nr. | 83000 |
| Cubic capacity | 3'799 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | Beige |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 72'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 390 kW |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | B |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 138'900 |
| Price | CHF 35'699 |
Note: actual equipment may differ from that listed.