8-fach bereift, fortlaufende Werksgarantie bis 22.09.2026, 8 Jahre/160'000 Km Garantie auf die Batterie,
| Body style | Sedan |
| First registration date | 09.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'020 kg |
| Kerb weight | 1'694 kg |
| Type approval number | 1CK247 |
| Car-Nr. | 0009945/25 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km 8-fach bereift, Batterie-Garantie 8 Jahre/160'000 Km ab 1.Inverkehrsetzung |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 28'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | B |
| Electric range | 350 km |
| Battery capacity | 50.0 kWh |
| New price | CHF 39'200 |
| Price | CHF 22'400 |
Note: actual equipment may differ from that listed.