Pack AMG extérieur - Pack assistance à la conduite Plus - Pack Premium
Mercedes-Benz Automobiles SA, Bulle | Merbag
Chemin de Champ-Francey 140
Bulle / FR
Tel: 026 302 29 00
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'570 kg |
| Kerb weight | 2'219 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Car-Nr. | 346107132000 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 100'663 |
| Price | CHF 86'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.