AMG Premium Plus - Pack d'assistance conduite Plus - Pack Premium Plus
Mercedes-Benz Automobiles SA, Bulle | Merbag
Chemin de Champ-Francey 140
Bulle / FR
Tel: 026 302 29 00
| Body style | Wagon |
| First registration date | 09.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'375 kg |
| Kerb weight | 1'994 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 347303310000 |
| Cubic capacity | 1'496 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 11'999 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 89'580 |
| Price | CHF 59'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.