Mercedes-Benz Automobiles SA, Succursale voitures particulières Granges-Paccot | Merbag
Route d'Ènglisberg 4
Granges-Paccot / FR
Tel: 026 302 96 18
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'150 kg |
| Kerb weight | 1'595 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1MK614 |
| Car-Nr. | 346106847020 |
| Cubic capacity | 1'499 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 44'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 159 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 40'000 |
| Price | CHF 20'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.