NEUPREIS: CHF 195'915.- / PREISVORTEIL: CHF 25'515.-
Mercedes-Benz Automobil AG, Personenwagen-Zentrum Schlieren | Merbag
Zürcherstrasse 109
Schlieren / ZH
Tel: 044 546 66 76
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'375 kg |
| Kerb weight | 3'075 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 001316427000 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 400 kW / 544 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 673 km |
| Battery capacity | 108.4 kWh |
| New price | CHF 195'915 |
| Price | CHF 160'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.