Zzgl. Ablieferpauschale CHF. 450.00
Binelli Automobile AG Gebrauchtwagencenter
Sihlbruggstrasse 138
Baar / ZG
Tel: 041 511 17 76
| Body style | Coupe |
| First registration date | 09.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 2'285 kg |
| Kerb weight | 1'855 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1BW982 |
| Car-Nr. | CM80084 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 13'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 218 kW / 296 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 5.6 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 146 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 97'600 |
| Price | CHF 49'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.