* CH-Fahrzeug Aus 1 Hand * R-Dynamic / Panoramadach / Head UP / Virtual Tacho / Meridian SoundSystem / LED / ACC Distanzregelung / Spurhalteassist / Toterwinkelassist / 360 Kamera / Luftfederung / Key Less GO / 22 Zoll Alu / AB Service / Frisch AB MFK *
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'610 kg |
| Kerb weight | 2'256 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1LC887 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 24 Monate oder 40000 km Aufpreis Von 999 CHF |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 95'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 221 kW / 300 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.4 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 221 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 91'700 |
| Price | CHF 34'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.