Mercedes-Benz Automobiles SA, Succursale véhicules utilitaires Granges-Paccot | Merbag
Route du Lac 6
Granges-Paccot / FR
Tel: 026 302 96 06
| Body style | Minibus |
| First registration date | 10.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'050 kg |
| Kerb weight | 2'730 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 6'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 74'497 |
| Price | CHF 56'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.