Leasingbeispiel mit 0.9 für CHF 680 ,- / Monat :Anzahlung CHF 10000,- .Laufzeit 48 Monatekm/Jahr 10.000 km
| Body style | Coupe |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'735 kg |
| Kerb weight | 2'285 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 2'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 442 kW / 601 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 433 km |
| Battery capacity | 83.9 kWh |
| New price | CHF 101'870 |
| Price | CHF 85'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.