Frisch ab Service & MFK***12 Monate Garantie
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'995 kg |
| Kerb weight | 1'498 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1VB201 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 124'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.5 / 3.6 / 3.9 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 101 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 39'300 |
| Price | CHF 11'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.