Garage de lÉtoile Roxotz Peugeot Citroën DS Opel Leapmotor Mercedes Occasions toutes marques, sélectionnées, révisées et garanties Achetez en toute confiance, roulez lesprit libre.
Garage de l'Etoile ROX'OTZ SA
Rue Fritz-Courvoisier 54
La Chaux-de-Fonds / NE
Tel: 032 967 77 77
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'030 kg |
| Kerb weight | 1'514 kg |
| Trailer load braked | 350 kg |
| Type approval number | 1oe553 |
| Car-Nr. | RT200437 |
| Warranty | 96 Monate oder 160000 km |
| Exterior colour | Orange |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 83 kW / 113 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | C |
| Electric range | 289 km |
| Battery capacity | 44.0 kWh |
| New price | CHF 31'900 |
| Price | CHF 24'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.